Рятуючи український криголам, науковці стикнулися з окупантами

Під час операції, в якій рятували український криголам “Ноосфера”, науковці лобом у лоб зустрілися з російськими окупантами. Про це розповів Ветеран АТО/ООС, політичний та військовий аналітик, очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

За словами чоловіка, тільки-но придбаний у Британії криголам мав вирушати в антарктичну експедицію в лютому минулого року. Проте через передчуття війни, науковці вирішили прискорити підготовку.

“Ми кілька місяців працювали 24/7 для того, щоб наш український криголам вивести у безпечне місце. Бо судно, яке стоїть у порту Одеси, як мінімум може потрапити під “приліт”. Тоді не було зрозуміло, чи вдасться нам втримати Одесу. Ми доклали шалених зусиль, що відправити це судно в експедицію”, – розповів Дикий.

30 січня “Ноосферу” вдалося вже вивести з Чорного моря. Проте, каже науковець, несподівано вони побачили одразу шість російських великих десантних кораблів.

“Мені тоді по супутниковому зв’язку подзвонив капітан судна і каже, “ти, мабуть, мав рацію щодо війни, вони йдуть у бойовому порядку”, – розповів Євген.

В той самий час криголам “Капітан Бєлоусов”, який не встигли вчасно вивести, був серйозно пошкоджений. Початок війни він зустрів в Маріуполі й потрапив під російські обстріли.

Нагадаємо, що російський корабель “Павел Державін” був пошкоджений біля Севастополя.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.