Країни “Великої сімки” планують надати Україні унікальні гарантії безпеки

Країни G7 готують спільну декларацію щодо довгострокових гарантій у сфері безпеки для України. Оприлюднити документ планується сьогодні, під час завершального дня саміту НАТО у Вільнюсі.

Декларація передбачатиме ряд двосторонніх зобов’язань, які будуть спрямовані на посилення обороноздатності України після завершення війни з рф та стримування можливої агресії у майбутньому.

За інформацією агентства Bloomberg, лідери країн G7 мають намір надати Україні сучасну військову техніку, яка забезпечить домінування ЗСУ у своєму повітряному просторі, на суші та на морі. У пріоритеті – системи протиповітряної оборони, артилерія дальнього радіусу дії та бронетехніка.

Програма передбачає військово-технічну підтримку України, допоки вона не стане повноправним членом НАТО.

Крім того, союзники продовжуватимуть надавати Києву фінансову підтримку для покриття нагальних потреб, зокрема, на розмінування та відбудову звільнених територій.

Зі свого боку, Україна має провести реформи правоохоронної та судової систем, втілити зміни у економіці, сферах безпеки та оборони.

Остаточний текст декларації все ще перебуває на стадії обговорення.

Нагадаємо, саміт у Вільнюсі розпочався вчора. У ньому бере участь делегація від України, на чолі з президентом Володимиром Зеленським.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.