Штурмовий безпілотник “Коса” – це відповідь України на російські “Шахеди”. Характеристики нового вітчизняного дрона-камікадзе AQ 400 Scythe опублікувало видання Forbes.
У виданні зазначають, що виробники дрона Terminal Autonomy вже підтверджують факт завдання ударів, але поки не можуть прокоментувати подробиці.
Компанія вже постачає дрони українському війську Scythe – виробляється 50 одиниць на місяць, але вже до другого кварталу 2024 планується випуск 500 штук в місяць. Ціль – 1000 БпЛА щомісяця.
Компактна конструкція дрона “Коса” має два набори крил, переднє та заднє, які забезпечують максимальну підіймальну силу при мінімальному розмаху та дозволяють укладати 30 повністю зібраних Scythe в один транспортний контейнер для перевезення.
Корпус безпілотника виготовлений із фрезерованих листів фанери, зібраних на меблевих фабриках, що, за словами творців, вигідніше для масового виробництва, ніж 3D-друк або використання скловолокна. Дрон спроєктований таким чином, щоб його можна було виготовляти без залучення кваліфікованої робочої сили – це дозволить легко нарощувати обсяги без тривалого технічного навчання.
Технічні характеристики
Як повідомляли раніше, запас ходу “Коси” – близько 750-900 км, залежно від варіанта двигуна. Цього достатньо, щоб охопити величезну територію Росії, а також увесь Крим. Крейсерська швидкість дрона – близько 140 км/год, а максимальна кінцева – 200 км/год. “Коса” несе боєголовку вагою 42 кілограми, аналогічну “шахедівській”.
За словами засновника компанії Франциско Серра-Мартінса стандартним боєзарядом є українська термобарична боєголовка масового виробництва або пара 122-мм артснарядів, які розкидають шрапнель великою площею. Але є також інші варіанти для конкретних цілей.
Вітчизняний дрон Scythe може використовувати лазерний альтиметр від Lightware для польоту дуже низькому рівні – близько 30 метрів. Це дає змогу обійти ворожі системи РЕБ. При цьому висота польоту теж направлена на покращення шансів долетіти до цілі.
“Ми перейшли до польотів на висоті 3 км, тому будь-які ракети ППО, що збивають, коштують більше, ніж сама система. Перед ударом він наближатиметься на меншій висоті; висотомір використовується для підриву в повітрі та обходу місцевості”, – повідомляють фахівці компанії-виробника.
“Коса” також може мати відеозв’язок з оператором, перетворюючись на гігантського FPV-камікадзе, здатного вибирати та атакувати цілі, що рухаються, з високою точністю.
Щоправда, це можливо лише в радіусі дії радіозв’язку та збільшує вартість. Наразі повідомляється, начебто базова модель планера коштує близько 15 тисяч доларів.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.