Компанія Hyundai Rotem розробила систему захисту танків від безпілотників (Фото)

Систему захисту від безпілотників почали встановлювати на баштах південнокорейських танків K2 Black Panther. Машину із таким захистом від Hyundai Rotem презентували на виставці MSPO 2023 у Польщі.

Модифікованому K2, крім бортової броні, додали компактний пристрій створення перешкод для дронів. Ця система може забезпечити захист танків та іншої бронетехніки від БПЛА незалежно від їх модифікацій. Система може протидіяти як дронам-камікадзе, так і безпілотникам, які скидають міни та гранати.

Фото розробки опублікував у мережі Х військовий оглядач Mason.

У минулому році Польща підписала угоду з Південною Кореєю про придбання 180 танків K2 Black Panther. Перші південнокорейські машини вже прибули у розпорядження польських військових, у тому числі та, яку показали на виставці.

K2 Black Panther

Це південнокорейський основний бойовий танк нового покоління, який виробляється з 2014 року. Збройні сили Республіки Корея спочатку планували придбати приблизно 680 машин, проте плани були скорочені до 390, а потім до 297 танків через дефіцит коштів в оборонному бюджеті. При вартості в $8,5 млн цей танк є одним з найдорожчих у світі.

Black Panther озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою L55, розробленою компанією Hyundai Wia. Система управління вогнем здатна отримувати та відстежувати цілі на відстані до 9,8 км із допомогою тепловізійного прицілу.

Танк може рухатися зі швидкістю до 70 км/год на дорогах з твердим покриттям і до 52 км/год в умовах бездоріжжя. Здатен підніматись на 60-градусні схили та долати вертикальні перешкоди до 1,8 метра заввишки.

Нагадаємо, у червні Сеул успішно завершив дослідно-конструкторські випробування системи протиракетної оборони великої дальності L-SAM. Відомо, що це вже третє тестування, проведене протягом цього тижня. Під час випробувань перевірялися спроможності наземного обладнання системи, включно з радаром та станцією управління ураженнями.

Відповідно, після дослідно-конструкторських випробувань очікується, що L-SAM пройде експлуатаційні тестування, і в 2025 році почне серійно виготовлятися. Таким чином, Південна Корея стане третьою (після США та Ізраїлю) державою у світі, здатною виробляти власні системи ПРО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.