Генерала Міллі на посаді головкома армії США замінив фахівець стримування ядерної загрози

Генерала Майкла Міллі на посаді голови Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США замінив генерал Чарльз Браун. Його кандидатуру висунув президент Джо Байден, а Сенат – затвердив, повідомляє The New York Times.

Джо Байден і Чарльз Браун

Марк Міллі обіймав посаду головкома з 1 жовтня 2019 року. Він представляв сухопутні війська. Був відомий своїм дуже обережним, а до 24 лютого 2022 року прямо скептичним ставленням до питань надання допомоги Україні.

Формальна причина його заміни – досягнення граничного терміну перебування на військовій службі. Міллі 65 років, на військовій службі він – з 1980-го. Разом з його відставкою, зміняться практично всі командувачі видів Збройних сил США.

61-річний Чарльз Браун відомий тим, що літав на F-16. Має 2900 літних годин, із яких 130 – бойові. Успішно командував винищувальним крилом “Вовча зграя” в Республіці Корея. Займав посаду інструктора у школі льотчиків на F-16 та був директором відділу операцій стримування ядерної загрози штабу Повітряних сил США в Європі на базі Рамштайн.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Джо Байден характеризує Брауна наступним чином: “Він – воїн, який походить із гордого роду воїнів. Він знає, що означає бути в епіцентрі битви і як зберігати спокій, коли все стає важко, наприклад, коли F-16 горів, а він повернувся на базу у Флориді в 1991 році”.

Для України важливо, що генерал Браун – справжній “яструб”. Кредо нового голови Комітету звучить так: “Повітряна могутність – це відповідь”. Генерал керував авіацією у Європі і у Тихоокеанському регіоні, добре знає росію та Китай. Не менш важливо, що Джо Байден номінував генерала Брауна на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США тоді, коли питання передачі F-16 Україні зрушило з мертвої точки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.