Кордони Бєлгородської області охороняють російські строковики – BBC

З вересня минулого року російське командування відправляє солдатів-строковиків охороняти кордони у Бєлгородській області. Там вони регулярно потрапляють під обстріли та виконують функції прикордонників – повідомляє російська служба BBC з посиланням на розслідування видання “7х7”.

Навесні минулого року кремлівський диктатор Владімір Путін обіцяв, що строковиків не відправлятимуть на війну з Україною. Про це також заявляло російське Міноборони.

Родичі солдатів розповіли журналістам що строковиків відправляють у тому числі на “нуль” – територію на кордоні за 200–300 метрів від України. За їхніми словами, строковики стоять на кордоні попереду, живуть у бліндажах та несуть варту, як прикордонники. Самі ж російські прикордонники та росгвардійці, розташовуються вже за строковиками. Як з’ясували журналісти, з початку повномасштабного вторгнення на російському кордоні загинуло мінімум сім строковиків.

На скарги родичів строковиків, командування Західного військового округу збройних сил рф, відповіло, що призовники «виконують завдання, спрямовані на посилення та охорону державного кордону на території росії» та до участі у війні їх не залучають.

Втім, родичі призовників бояться, що через анексію українських територій солдатів, які несуть строкову службу, командування може відправити і на ці окуповані території. Оскільки, формально російська влада вважає окуповані території своїми.