Конгресмени-демократи закликають Байдена передати Україні F-16 та ATACMS

Американські демократи вимагають від президента США Джо Байдена передати Україні винищувачі F-16 та ракети великої дальності, аби Київ зміг протистояти російським обстрілам.

Видання The Hill з посиланням на власні джерела зазначає, що члени Демократичної партії США обурені російськими обстрілами мирних українських міст. Вони просять Білий дім допомогти Україні, аби зменшити жертви серед цивільних.

У виданні додали, що після рішення щодо передачі Україні танків M1 Abrams, у Конгресі сподіваються на позитивне рішення і на рахунок інших систем озброєння.

Лист підписали впливові конгресмени від Демпартії. Зокрема, колишній військовий Джейсон Кроу, який наголошує на важливості сучасного озброєння для України. Також сенатори Річард Блюменталь і Шелдон Уайтхаус наполягають на збільшення військової допомоги Києву. Також на необхідності передачі Україні винищувачів F-16 наголошують конгресмени Марк Келлі та Джаред Голден.

Літак F-16 – легкий багатоцільовий винищувач із США четвертого покоління, який можна задіяти як в протиповітряній обороні, так і для бомбардуваньхх.

В залежності від модифікації винищувача екіпаж складається з одного або двох пілотів. Максимальна швидкість F-16 — 2 178 км/год, а дальність польоту сягає 4 220 км.

Крім ракет, F-16 має шестиствольну авіаційну гармату, що здатна завдавати 6 тис. пострілів на хвилину, а деякі версії винищувача можуть нести керовані ракети класу “повітря-поверхня”, а також керовані бомби з лазерною та оптоелектронною системами наведення.

Щодо ATACMS то це — абревіатура, яка розшифровується як “Army Tactical Missile System”. Це оперативно-тактичний ракетний комплекс призначений для ураження точкових цілей, таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку та склади, розташовані в глибині оборони противника.

Очікується, що ракети ATACMS зможуть вражати цілі противника на усіх окупованих територіях. Крім того, дальність ракети покриває Крим та Керченський міст. ATACMS зможе навіть влучати у цілі на території РФ та Білорусі.