Командувач НАТО у Європі підтримує надання F-16

Надання Україні винищувачів F-16 могло б допомогти Києву посилити його наступальні дії проти росії. Про це заявив Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО у Європі американський генерал Крістофер Каволі.

Нещодавно, на закритому засіданні із сенаторами та членами Палати представників США генерала Каволі запитали, чи допоможуть винищувачі F-16 Україні виграти війну проти росії. За словами п‘ятьох присутніх на засіданні осіб, що говорили на умовах анонімності, Каволі відповів «Так». Про це повідомляє впливове американське видання Politico.

Дискусія щодо літаків F-16 на закритому засіданні не обмежилась лише однією заявою Каволі. Генерал також додав, що Україні потрібні ракети з більшим радіусом дії, аби дозволити ЗСУ завдавати ударів по російським позиціям з більшої відстані.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав західних партнерів надати Києву винищувачі, щоб більш ефективно контролювати небо над країною. А британський прем’єр Ріші Сунак, виступаючи вчора на Мюнхенській безпековій конференції, пообіцяв надати Україні далекобійні ракети.