Колишній генсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс ще до кінця війни

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав членів Альянсу на наступному саміті у Вашингтоні запросити Україну до організації. Про це повідомляє інформагентство STT.

Він вважає, якщо Україну не запрошувати до Альянсу поки триває повномасштабна війна з росією, то Путін матиме виправдання для нескінченного продовження війни.

“Чим швидше Україну запросити до НАТО, тим швидше завершиться війна”, – каже Расмуссен, який переконаний, що члени Альянсу досягнуть єдності в цьому питанні.

Щодо статті 5 Північноатлантичного договору про колективну самооборону, Расмуссен запевняє, що є варіант, коли дія статті поширюється лише на підконтрольну територію. Він підкреслює, що проміжок між запрошенням України в НАТО та її членством має бути максимально коротким. І в цей час Київ повинен мати гарантії безпеки від Альянсу.

Нагадаємо, кілька днів тому міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав НАТО готуватися до російської агресії. “Ми повинні знову зміцнювати оборону країн і Альянсу після більш ніж 30 років, коли цього не робилося. Знову, на жаль, вступає в дію стратегія стримування і захисту. Ми будемо готові до цього”, – сказав Пісторіус.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.