Колишній депутат-комуніст наводив російські ракети у Запоріжжі (Фото)

СБУ затримала колишнього місцевого депутата міськради, який «наводив» російські ракети на цивільні об’єкти в Запоріжжі. Затриманим виявився екс-депутат Запорізької міськради від забороненої нині – КПУ Юрій Петровський. Примітно, що у 2001 році він уже був засуджений на 6 років та відбув покарання у виправно-трудовій колонії.

Такий вирок Петровський отримав за те, що входив до злочинної групи, яка планувала заколот. Зокрема, змовники збирались організувати похід на Київ танкової бригади і вимагати від уряду повернути радянську владу та конституцію УРСР. А у разі невиконання ультиматуму — підірвати греблю Київської ГЕС та реактори Чорнобильської АЕС.

Після виходу «на волю», Петровський вступив до місцевого осередку нині забороненої Компартії і у 2015 році майже пів року був депутатом Запорізької міської ради. Також, він був активним учасником прокремлівських організацій «Союз радянських офіцерів» та «Безсмертний полк».

За наведенням Петровського, російські загарбники цього і минулого місяця здійснили серію ракетних ударів по Запоріжжю. Внаслідок цих ворожих обстрілів загинуло 3 місцевих жителя. Також було зруйновано 30 приватних будинків і пошкоджено одне з промислових підприємств регіону.

Петровського було завербовано наприкінці 2022 року для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.

Для виконання ворожих завдань російський агент сформував власну інформаторську мережу. До її складу увійшли колишні «однопартійці» фігуранта, які проживають у Запоріжжі.

Через них він отримував інформацію про діючі промислові підприємства і технічний стан критичної інфраструктури.

Потім зрадник особисто виїжджав на місцевість і проводив приховану фото- та відеозйомку об’єктів.

Отримані таким чином відомості, він передавав військовим рф для підготовки повітряних атак по території регіону.

Після ворожих ударів зловмисник «звітував» про їхні наслідки своїм кураторам у російській ФСБ. Під час обшуків за місцем проживання затриманого, виявлено мобільні телефони, які він використовував для спілкування з російськими спецслужбами.

Також у нього вилучено велику кількість забороненої комуністичної символіки. Наразі Петровському повідомлено про підозру у державній зраді. Йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.