Коаліція США в Сирії знищила ракетні майданчики

ВАШИНГТОН — Коаліція США в Сирії завдала удару по кількох місцях запуску ракет малої дальності, які, як вважають, призначені для удару по об’єкту, що використовується американськими військами на сході Сирії, заявили чиновники у вівторок.

Удари по місцях запуску, очевидно, були завдані силами США, але у заяві не вказано, хто саме їх здійснив. У заяві міститься лише кілька подробиць, окрім того, що ці об’єкти «представляють безпосередню загрозу в околицях Грін-Віллідж, Сирія» і що удаои були завдані для самооборони.

Green Village, що розташована на схід від річки Євфрат, є одною з баз яку використовують американські війська у Сирії.

Речник Пентагону Джон Кірбі заявив «Одна з причин ураження цих сайтів полягала в тому, що у нас були підстави вважати, що вони будуть використовуватися як стартові майданчики для атак на Грін Віллідж. Очевидно, що наші чоловіки і жінки залишаються в небезпеці, ми повинні дуже серйозно ставитися до цієї загрози, і ми завжди маємо право на самооборону».

Кірбі сказав, що не може коментувати, яка саме група терористів могла використовувати ракетні майданчики. Превентивна атака на об’єкти сталася після двох інцидентів цього тижня в Іраку, під час яких наповнені вибухівкою безпілотники були збиті, перш ніж вони встигли атакувати іракську військову базу, де розміщені американські війська в західному Іраку, і об’єкт, де розміщуються радники США в аеропорту Багдаду.

Коментуючи ці інциденти з безпілотниками в Іраку в понеділок і вівторок, Кірбі сказав, що Сполучені Штати остаточно не визначили, хто за ними стоїть, але він додав: «такі види атак дуже відповідають типу атак, які ми спостерігали від підтримуваних Іраном збройних формування в Іраку та Сирії, і тому, очевидно, наше робоче припущення полягає в тому, що такі групи були відповідальними за це».

У січні 2020 року американський безпілотник завдав удару по аеропорту Багдада де було знищено генерала Кассіма Сулеймані, який був главою елітних іранських сил і Абу Махді аль-Мухандіса, заступника командувача підтримуваних Іраном збройних сил в Іраку. Проіранські шиїтські угруповання в Іраку поклялися помститися за вбивства.

Сполучені Штати мають близько 2500 військовослужбовців в Іраку, які виступають інструкторами та радниками іракських сил безпеки.