Історія героя, який з побратимами зупинив російську колону під Києвом

У лютому 2022 року, на початку масштабного вторгнення, російські окупаційні війська просувалися до столиці України.

Група Сил спеціальних операцій ЗСУ під командуванням 35-річного підполковника Олександра Капічуна вранці 27 лютого отримала завдання провести розвідку північно-західних околиць Києва. При виявленні ворогів, українські захисники мали знищити їх.

Біля селища Макарів, група українських ССО помітила рух великої колони окупантів, яка складалася із більш ніж сотні машин. Командир прийняв рішення нанести раптовий удар. Спецпризначенці знищили п’ять одиниць ворожої техніки та значну кількість піхоти. Колона зупинилася й задіяні у боях біля Києва угрупування окупантів залишилися без підкріплення.

Натомість, вцілілі окупанти відкрили масований вогонь по українських захисниках. Внаслідок цього, командир групи – Олександр Капічун отримав смертельні поранення. Побратими винесли його тіло з поля бою.

Указом Президента України від 2 березня 2022 року підполковнику Олександру Капічуну присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). Нагороду з рук президента в липні отримали вдова, маленький син та батьки полеглого в бою Героя.

Сьогодні Олександру Капічуну виповнилося б 37 років. Відомо, що він 2009-го із золотою медаллю закінчив Житомирський військовий інститут імені Сергія Корольова. Здобув військову спеціальність фахівця з радіоелектроніки, але завдяки високим фізичним та моральним якостям його взяли до спецпризначенців.

2016 року Олександр Капічун став офіцером новостворених Сил спеціальних операцій. Брав участь у АТО та ООС. Служив у 142 навчальному центрі ССО.

Докладніше про хід оборони Макарова, захищаючи який, загинув Олександр Капічун, дивіться у відео проекті “Мапи війни”. Під час роботи над цією історією, було відтворено події тих днів та досліджено нові подробиці боїв з оборони Київщини.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.