Україна отримає від США 14 комплексів боротьби з безпілотниками Vampire

Україна протягом грудня отримає від США 14 комплексів протидії безпілотникам Vampire. Про це йдеться у заяві Командування Військово-морських сил США.

Ці системи були розроблені для виявлення та перехоплення дронів. Виробництво проходить у максимально короткі терміни під керівництвом спеціальної Команди розробок точних видів озброєння PMA-242 ВМС США.

“Ми поставили перші чотири системи лише за шість місяців, використовуючи інноваційну стратегію укладання контрактів і старанно працюючи, щоб йти в ногу зі швидким розвитком системи”, – заявив заступник керівника програми іноземних продажів Кевін Распет.

ВМС США також повідомляють, що разом з новою партією Vampire повинні надійти перші ракети APKWS оснащені безконтактним детонатором. Це станеться найближчими тижнями.

Vampire розробили у 2021 році. Цей комплекс має оптико-електронну систему WESCAM MX-10 з тепловізійною та телевізійною камерами.

Система оснащена пусковою установкою і 70-мм ракетами APKWS з лазерним наведенням. Комплекс портативний та може встановлюватись на різні транспортні засоби, зокрема, на позашляховики.

Частина Vampire, які отримає Україна, встановлені на шасі американського багатоцільового позашляховика Humvee.

Ці комплекси були включені у список військової допомоги від США у липні. Тоді їхня кількість не розкривалася.

Нагадаємо, на початку вересня ЗСУ отримали на озброєння перші 4 американські антидронові ЗРК Vampire. Всього у компанії L3Harris Technologies для України замовили 14 систем Vampire на суму 40 мільйонів доларів. Техніка мала надійти до українського війська ще у середині липня цього року. Але про факт передачі не повідомляли.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.