Іспанія надасть Україні шість пускових установок ЗРК Hawk

Іспанія готує до відправки в Україну шість пускових установок до зенітно-ракетних комплексів Hawk. Таке рішення озвучили за підсумками переговорів голови уряду Іспанії Педро Санчеса й президента Володимира Зеленського.

Під час сьогоднішньої зустрічі Санчес запропонував Зеленському нові системи протиповітряної оборони та боротьби з безпілотниками. ЗРК слугуватимуть для боротьби з можливими російськими бомбардуваннями цивільних об’єктів та критичної інфраструктури, а також для захисту зернового коридору.

Крім того, Іспанія готова забезпечити навчання для українських солдатів та надати обладнання для розмінування.

Зенітно-ракетні комплекси Hawk – напівстаціонарні системи середньої дальності, які були основними у США та країнах НАТО під час Холодної війни. Нині ці ЗРК перебувають на озброєнні близько двох десятків країн.

Дальність знищення цілей ЗРК Hawk – до 45-50 кілометрів, висотність цілі – до 20 кілометрів. Ракета наводиться на ціль напівактивною головкою самонаведення й летить зі швидкістю майже 3 тис. км/год.

Нагадаємо, у липні в США з’явилася інформація, що вони можуть посилити протиповітряну оборону України зенітними комплексами MIM-23 Hawk, які Вашингтон планував викупити у Тайваню. Ця країна мала щонайменше 13 батарей і 39 радарів системи Hawk. У ЗМІ писали, що Тайвань хотів списати ці комплекси та закупити новіші системи ППО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.