Ісландія оголосила про підтримку українських військових в IT-сфері та розмінуванні

Міністерство закордонних справ Ісландії оголосило про приєднання до ІТ-коаліції та коаліції з розмінування, утворених в межах Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”). Про це повідомило Міністерство оборони України.

Також Ісландія оголосила про виділення додаткових 340 тис. євро в межах Комплексного пакета допомоги НАТО для закупівлі медичних матеріалів для України.

“Приєднуємось до ІТ-коаліції та коаліції з розмінування і надаємо додаткове фінансування до Комплексного пакету допомоги Україні. Цим ми продовжуємо забезпечувати нелетальну підтримку Україні, яка бореться з несправедливим і незаконним вторгненням Росії”, – заявив голова МЗС Ісландії Б’ярні Бенедіктссон.

Раніше Ісландія надавала Україні гуманітарну, економічну та безпекову підтримку. Робила це переважно через міжнародні організації, зокрема ООН, Світовий банк, НАТО.

До ІТ-коаліції вже входять Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Ісландія, Японія, Латвія, Литва та Японія. Велика Британія та Італія оголосили про намір долучитись.

Нагадаємо, у Вільнюсі міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію коаліції з розмінування. Вона включає в себе елементи гуманітарного розмінування деокупованих територій та роботи на лінії зіткнення з ворогом.

“Міни та нерозірвані снаряди, якими Росія засіяла наші землі, – це не лише перешкода контрнаступу. Це – удар по наших дітях та онуках. Заміновані країни продовжують потерпати від цих невидимих убивць десятиріччями після закінчення воєн”, – сказав під час презентації у Вільнюсі заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.