Іран намагається купити у Китаю та Росії компоненти ракетного палива – Politico

Іран веде переговори з Китаєм і Росією щодо закупівель ключової хімічної сполуки, яка використовується для виготовлення ракетного палива, повідомляє видання Politico. Журналісти видання додають, що такі спроби Тегерану явно порушують санкції ООН.

За даними Politico, Тегеран провів одночасні численні переговори з російськими та китайськими уповноваженими особами. Зокрема, в росії, Іран намагається домовитись з керівництвом державної російської хімічної компанії ФКП “Анозіт”. Тегеран цікавить придбання у російського виробника великої кількості перхлорату амонію – основного інгредієнта твердого палива, що використовується в двигунах ракет.

Точна кількість перхлорату амонію, яку Іран хоче придбати, невідома, але джерела Politico вважають, що цього буде достатньо для створення тисяч ракет, включаючи ракету Zolfaghar, яка має радіус дії 700 кілометрів і використовувалася Іраном в останні роки. Якщо угода відбудеться, деякі з цих ракет можуть бути продані Іраном росії і використовуватися нею проти України.