США призначили інспектора, який перевірятиме використання військової допомоги, наданої Україні

Міністерство оборони США призначило інспектора, який очолить групу з перевірки використання військової допомоги, яку Вашингтон надає Україні. Ним став Роберт Сторч. Про це повідомляє офіційний сайт Уряду США.

Загальна сума коштів, які Сполучені Штати виділили для допомоги Україні, та іншим країнам сягає приблизно $113 млрд. Завдання американського інспектора – контроль використання цієї допомоги. Роберт Сторч співпрацюватиме з Державним департаментом США та спостерігачами USAID.

До завдань інспектора входить також підготовка щоквартальних звітів для Конгресу. Ці документи про перебіг надання та використання військової допомоги будуть загальнодоступними.

Сторч розпочне виконання своїх обов’язків 18 жовтня.

Роберт Сторч – держслужбовець США і юрист. Він обіймав посади за президентства Джо Байдена і двох його попередників. Працював на посаді генерального інспектора Агентства національної безпеки й заступника генерального інспектора в Мін’юсті США.

Американський інспектор і раніше працював в Україні. У 2007-2009 роках він був радником з питань правосуддя в посольстві США в Україні. У 2014 році – допомагав писати закон про Національне антикорупційне бюро.

Нагадаємо, днями у США заявили про передачу Україні озброєння на суму 325 мільйонів доларів.

Загалом США надали Україні понад 41 млрд доларів військової допомоги з моменту вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.