Індонезія успішно запустила зенітну ракету MICA

Індонезійський фрегат проєкту SIGMA 10514 провів перший в історії країни пуск ракети MICA по повітряній цілі під час військових навчань

Йдеться про основний фрегат даного проєкту, що носить назву KRI Raden Eddy Martadinata (331). Варто зауважити, що пуск зенітної ракети MICA відбувся у водах ні північ від острова Балі. При цьому фрегат супроводжувався індонезійськими корветами проєкту SIGMA 9113 – KRI Diponegoro (365) та KRI Sultan Iskandar Muda (367).

Індонезійський фрегат KRI Raden Eddy Martadinata (331)

Показово, що під час пуску ракети були присутні представники французьких MBDA і Thales та нідерландської Damen. Перші дві – виробники ракети MICA, а Damen виготовила низку кораблів для ВМС Індонезії.

Повідомляється, що Індонезія вперше здійснила публічний пуск французьких зенітних ракет з фрегату KRI Raden Eddy Martadinata (331). При цьому на відстані 20 км був успішно вражений тренувальний безпілотник Scrab II (іспанського виробництва), який здатен розвивати швидкість до 432 км/год.

MICA – ракета класу “поверхня-земля”, виробництва французької компанії MBDA. Її розробка розпочалася у 1982 році. Перші випробування стартували в 1991 році. На озброєнні ЗС Франції з 1996 року. Окрім Франції та Індонезії використовується Ботсваною, Єгиптом, Тайванем, Індією, Катаром і рядом інших держав. Відомо, що ці ракети використовуватимуться на українському корветі Гетьман Іван Мазепа.

Нагадаємо, що Південна Корея наблизилася до отримання новітніх фрегатів класу Chungnam.