Індія заборонила вітчизняним виробникам військових дронів використовувати обладнання і компоненти, виготовлені в Китаї.
Про це з посиланням з посиланням на представників оборонної та промислової промисловості повідомляє видання Reuters.
Цей захід прийнято на тлі напруженості між двома сусідніми країнами й у той час, коли Нью-Делі проводить масштабну військову модернізацію, яка передбачає ширше впровадження на озброєння армії безпілотних систем та інших автономних платформ, світовим лідером у виробництві яких є Китай.
Індійське керівництво стурбоване імовірністю компрометації розвідданих, зібраних дронами з виготовленими в Китаї комунікаційними блоками, камерами, радіопередавачами та операційним програмним забезпеченням.
Журналісти з’ясували, що під час обговорення тендерних вимог індійські військові чиновники повідомили потенційним учасникам тендеру, що в разі встановлення на їхніх апаратах обладнання і компонентів із країн, які мають спільний сухопутний кордон з Індією, вони не будуть допущені до конкурсу з міркувань безпеки.
Причиною було названо те, що таке обладнання може мати “лазівки в безпеці” й передавати важливі військові дані виробнику
Одне з анонімних джерел Reuters сказало, що посилання на сусідні країни є евфемізмом для Китаю, додавши, що індійська промисловість стала залежною від другої за величиною економіки світу, попри занепокоєння щодо кібератак.
Натомість Пекін заперечує причетність до кібератак. Міністерство торгівлі Китаю, яке минулого тижня оголосило про контроль над експортом деяких безпілотників і пов’язаного з ними обладнання, не відповіло на запитання про заходи Індії.
У Reuters нагадали, що у 2019 році Конгрес США заборонив Пентагону купувати або використовувати безпілотники та компоненти китайського виробництва.
Нагадаємо, що Індія планує розвивати власну оборонну промисловість, щоб зменшити залежність від російської зброї. Це зумовлено, зокрема, санкціями які накладені на рф.
Крім того, після повномасштабного вторгнення в Україні росія зриває всі поставки щодо військової техніки, які оплатило Нью-Делі.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.