Харківська суддя, аби не сісти за хабар, пішла до війська

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зупинила провадження щодо голови Харківського адміністративного суду Ольги Панченко. Раніше її було засуджено до тюремного терміну за участь у передачі хабаря.

Нагадаємо, у вересні 2020 року детективи НАБУ затримали Ольгу Панченко на передачі 3 тисяч доларів іншій судді – за винесення потрібного судового рішення. За це у лютому цього року Панченко було засуджено Вищим Антикорупційним Судом (ВАКС) до 5 років тюремного ув’язнення за участь у передачі хабаря.

Суддя Ольга Панченко затримана детективами під час передачі хабаря

Втім, суддя одразу подала апеляцію на це рішення. Днями її адвокат приніс у Апеляційну палату Вищого Антикорупційного Суду клопотання про зупинення розгляду справи, оскільки суддя Панченко мобілізована і перебуває на військовій службі. До клопотання було долучено витяг з наказу у якому йдеться, що Ольга Панченко наразі займає посаду санітарного інструктора медичного пункту 4-го стрілецького батальйону однієї з військових частин.

У підсумку, Апеляційна палата ВАКС ухвалила рішення зупинити судовий розгляд справи судді Панченко допоки та знаходиться на військовій службі.