Група конгресменів закликає Байдена надати Україні ракети ATACMS більшої дальності

Група конгресменів-республіканців направила лист президенту Джо Байдену із закликом надати Україні ракети ATACMS більшої дальності. Про це пише Reuters.

Лист підписали Майкл МакКоул – керівник комітету у закордонних справах Палати представників, Майк Роджерс – очолює комітет у справах збройних сил Палати представників, Джеймс Ріш – головний республіканець у Сенаті у закордонних справах та Роджер Вікер – головний республіканець у Сенаті у справах збройних сил.

“Потреба України в засобах глибокого ураження залишається нагальною, особливо для ураження цілей по всьому Криму”, – зазначили конгресмени.

Лист надіслали у час, коли наближається до голосування за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю, який ігнорує вимогу президента-демократа Джо Байдена про прийняття широкого фінансування національної безпеки на суму $106 млрд, що передбачає гроші для Ізраїлю, України та Тайваню.

Американські законодавці наголосили, що Україна запросила ракети великої дальності і продемонструвала здатність використовувати їх відповідально, а росія не пішла на ескалацію у відповідь на їх використання.

“Очевидно, що для вас настав час завершити роботу над ATACMS. Якщо ви цього не зробите, то не лише ризикуєте зайти в глухий кут на полі бою і затягнути цю війну, але й загрожуєте подальшою глобальною нестабільністю, оскільки наші супротивники проводять операції впливу по всьому світу”, – написали республіканці.

Нагадаємо, позавчора сенатор-республіканець Джеррі Моран під час роботи у Сенаті США закликав до ефективнішої допомоги України та Ізраїлю. Підтримка має принести результат, а не породжувати безвихідь.

“Конгрес несе конституційний обов’язок щодо контролю за витратами. Будь-яка підтримка Україні та Ізраїлю має надаватися з метою допомогти їм перемогти у цих війнах, а не просто захищатися чи продовжувати тупикову ситуацію. Слід діяти так, щоб покласти край цим конфліктам”, – сказав Моран.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.