Грошове забезпечення військовослужбовців буде підвищено усього на 15 відсотків

Верховна Рада України прийняла Закон України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”, де видатки Міністерства оборони України визначені на рівні 133,5 млрд грн. У 2021 році ця сума склала близько 121,5 млрд грн. 85,1 млрд грн буде скеровано на покриття потреб військовослужбовців та працівників ЗСУ, зокрема на оплату праці, харчування військовослужбовців, закупівлю речового майна та соціальні виплати особовому складу, а також на грошове забезпечення. Видатки на грошове забезпечення збільшені на 3,9 млрд грн до 64,5 млрд грн. тобто всього на 15 відсотків, що ледве покриє рівень інфляції.

З огляду на показники Державного бюджету на 2022 рік, Міністр оборони України Олексій Резніков анонсував поступове збільшення грошового забезпечення. Також він вказав на послідовну реалізацію перспективних проєктів, розпочатих у попередні роки. Бюджет на 2022 рік дозволяє виділити наразі найбільшу за останній період суму – 5,7 млрд грн – на програми з розвитку ракетно-реактивного озброєння та техніки для Військово-Морських Сил. Але про розвиток конче необхідниз протитанкових та протиповітряних систем не було сказано нічого.

Відтак, із запланованих коштів 28,4 млрд грн планується направити на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння і військової техніки. У розвиток та удосконалення інфраструктури буде інвестовано 5,6 млрд грн. Експлуатаційні витрати складуть 13,1 млрд грн.

Окремо, для забезпечення діяльності Державної спеціальної служби транспорту видатки також збільшено до 1,3 млрд грн. Це дозволить службі удосконалювати інфраструктуру Збройних Сил України – будівництво і ремонт військових містечок, казармено-житлового фонду полігонів і виконувати завдання із охорони важливих шляхопроводів, підстанцій та інших об’єктів транспортної інфраструктури.

Зображення vsim.ua