Греція виявила бажання очолити військово-морську місію в Червоному морі

Міністр оборони Греції Нікос Дендіас заявив, що його країна готова очолити військово-морську місію ЄС у Червоному морі. Таким чином Греція висловила бажання стати на захист кораблів від нападів єменських боєвиків-хуситів.

Військова база в Ларисі, що в центральній Греції, може слугувати оперативним штабом місії. Про це написало видання Ekathimerini.

Також сьогодні міністри оборони ЄС у Брюсселі визначали командну структуру місії. Aspidos. Її хочуть запустити 19 лютого.

У цей день міністри закордонних справ мають зустрітися в бельгійській столиці і схвалити план.

Згідно з пропозиціями Європейської служби зовнішніх справ, з якими ознайомились журналісти, місія передбачатиме “щонайменше три есмінці або фрегати, оснащені системами ППО, з багатоцільовими можливостями протягом щонайменше одного року”.

Нагадаємо, на днях стало відомо, що Греція передасть Україні радянську зброю. Таке рішення було ухвалено після схвалення продажу Греції сучасних винищувачів F-35 та інших озброєнь на 8,6 млрд доларів.

Раніше Греція розірвала контракт з рф на обслуговування зенітно-ракетних систем комплексів Тор-М1 та Оса-АКМ, які стоять на озброєнні грецької армії. Афіни відмовились купувати у росії запчастини та комплектуючі для цих комплексів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.