Франція видала ордер на арешт сирійського диктатора Асада – Reuters

Французький суд видав ордер на арешт диктатора Сирії Башара Асада у зв’язку із застосуванням хімічної зброї проти цивільного населення у 2013 році. Про це повідомило агенство Reuters.

Крім Башара Асада, ордери видали на його брата Махера аль-Асада та ще двох високопоставлених сирійських чиновників. Суд користувався матеріалами кримінального розслідування хімічних атак у місті Дума та районі Східної Гути у серпні 2013 року. Тоді загинуло понад 1 тис. людей. Ордери виписані з формулюваннями “співучасть у злочинах проти людяності” та “співучасть у воєнних злочинах”.

“Президент несе відповідальність за багато злочинів у Сирії. Атаку із застосуванням зарину неможливо ігнорувати”, – сказав Мазен Дарвіш, юрист і засновник Сирійського центру ЗМІ та свободи вираження поглядів (SCM).

Сирійський уряд заперечує, що будь-коли застосовував хімічну зброю.

Нагадаємо, у серпні 2013 року під час операції армії Асада на околиці Дамаска в районі Гута було застосовано хімічну зброю. Пізніше Дамаск за посередництвом Москви погодився знищити свій хімічний арсенал.

В лютому 2015-го росія оголосила про повне “хімроззброєння” Сирії. Це виявилося брехнею, оскільки застосування хімічної зброї проти противників режиму Сирії тривало. Державний департамент США заявив, що якщо росія “гарантувала” знищення хімічної зброї в Сирії, вона несе відповідальність за те, що Асад продовжує її застосовувати.

Згодом росія та Китай намагалися позбавити Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) повноважень називати відповідальних за хімічні атаки, проте зазнали невдачі.

Нагадаємо, нещодавно Збройні сили США завдали авіаудару по складу зброї іранського Корпусу вартових Ісламської революції на сході Сирії. Таким чином відповіли на атаки терористів на американські військові бази в Іраку та Сирії. Про це заявив голова Пентагону Ллойд Остін.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.