Франція передасть Україні другу партію “колісних танків” AMX-10RC

Франціє планує передати Збройним силам України додатково десятки броньованих машин та колісних танків AMX-10RC.

Президент Франції Емманюель Макрон розповів, що його країна готує новий пакет військової допомоги з урахуванням потреб України — країна додатково навчить і озброїть кілька українських батальйонів десятками бронемашин та колісних танків AMX-10RC.

AMX-10 RC — це французька бойова машина піхоти, призначена для розвідки в небезпечних умовах та для вогневої підтримки. Самі французи називають її “колісним танком”, але це не зовсім коректно з огляду на надто тонку броню машини.

Нагадаємо, Україна вже отримала від Франції першу партію цих “колісних танків”. Ще у кінці березня “Військовий Кур’єр” публікував відео українських воїнів на AMX-10 RC поблизу лінії фронту. За першою партією цих машин, Україні було обіцяно передати другу – у більшій кількості. І ось, згідно заяви французького президента, це має статися незабаром.

“Танк” AMX-10 RC має лише кругову броню проти 14,5-мм куль і лобову проти 23-мм снарядів, тому AMX-10RC не захищений від значних загроз на полі бою. Втім, AMX-10RC оснащений системою захисту від ядерної, біологічної та хімічної небезпеки і може проводити розвідку в радіоактивному середовищі.

За роки експлуатації AMX-10 RC отримав численні оновлення: нові тепловізійні приціли, додаткову сталеву броню високої щільності, більш ефективне дульне гальмо, систему керування полем бою тощо.

Базова версія AMX-10 RC вміє плавати, але пізніші і краще броньовані версії втратили цю здібність.

Основним озброєнням AMX-10 RC є 105-мм гармата F2 з електрогідравлічною системою керування, встановлена в тримісній турелі. Бортовий боєкомплект складає 38 снарядів, 12 з яких у барабані заряджання. З другорядного озброєння є один 7,62-мм спарений кулемет NF1 (4 000 набоїв), один 12,7-мм зенітний кулемет M2HB і чотири димові установки GALIX.

Варто зазначити, що гармата F2 не уніфікована з іншими 105-мм снарядами НАТО і використовує лише свої боєприпаси.

Це ставить бронемашину у залежність від конкретного типу боєприпасів, що може виявитися недоліком у бойових умовах. Втім, французька сторона обіцяє забезпечити ЗСУ снарядами для F2 у достатній кількості.