Сьогодні Естонія, Латвія та Литва підписали угоду про створення спільної оборонної зони на кордоні з росією та білоруссю. Свої підписи під документом поставили міністри оборони.
Про це повідомило видання Kaitseministeerium.
На задум витратять кілька років. Зона оборони буде складатися з різних споруд. Їхня мета – стримування і, при необхідності, захист від військової загрози.
“Балтійська зона оборони – це ретельно продуманий проект. Його необхідність випливає з безпекової ситуації. Війна росії в Україні показала, що окрім техніки, боєприпасів і живої сили, нам також потрібні об’єкти захисту на кордоні”, – сказав міністр оборони Естонії Ганно Певкур.
Він підкреслив, що призначення об’єктів оборони – не допустити військового конфлікту в регіоні.
“Ми робимо це для того, щоб народ Естонії почувався в безпеці. Якщо загроза, ми швидше будемо готові до різного розвитку подій”, – додав Певкур.
Концепція оборонних об’єктів ґрунтується на домовленості Мадридського саміту НАТО про те, що союзники повинні бути захищені з першого метра своєї території.
Прибалтійська смуга оборони за своєю суттю є комплексом заходів профілактики та польової безпеки, елементи якої на місцевості забезпечать діяльність підрозділів, що обороняються, на опорних пунктах з метою припинення наступу підрозділів агресії в разі необхідності.
Елементи розмістять розосереджено на ландшафті з урахуванням результатів аналізу противника та оточення, а також бойового плану підрозділів сил оборони. Країни Балтії є одним з напрямків бойових дій, тому оборонні об’єкти будуються спільно з Латвією та Литвою.
У мирний час у смузі захисту не розміщуються вибухові речовини, ріжучі дроти та інші перешкоди. Створюється мережа опорних пунктів і розподільних ліній. Усі процеси відбуваються у співпраці з місцевими громадами та за погодженням із землевласниками.
Естонія, Литва і Латвія також підписали декларацію про наміри щодо реактивних систем залпового вогню HIMARS. Вона передбачає створення основи для спільного використання системи озброєнь як у мирний, так і у воєнний час.
Крім того, міністри оборони обговорили питання підтримки України, розвитку потенціалу країн Балтії та майбутнього Вашингтонського саміту. Також підняли питання транскордонного оборонного співробітництва країн Балтії та Балтійського оборонного коледжу.
Нагадаємо, у грудні Естонія готувала для України новий пакет військової допомоги вартістю €80 млн. Пакет включав протитанкові комплекси Javelin, кулемети, боєприпаси для стрілецької зброї, різні транспортні засоби.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.