Естонія закупила в турецьких компаній бронемашин на $200 млн (Відео)

Естонія підписала сьогодні контракти з компаніями Nurol Makina та Otokar на постачання Силам оборони Естонії близько 230 колісних броньованих машин. Про це заявили в Естонському центрі оборонних інвестицій.

Nurol Makina поставить NMS 4×4 vehicle, а Otokar – 6×6 ARMA vehicle. Вони оснащені засобами для створення димової завіси та кулеметом калібру 12,7 мм, які встановлені на башті броньовиків. Очікується, що перші зразки техніки за контрактом надійдуть до Естонії вже у 2024 році.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур також розповів про підписання Меморандуму про співпрацю між Туреччиною й Естонією. Він зазначив, що з початком українсько-російської війни Естонія зрозуміла, що у неї не так багато часу для зміцнення оборони. “Я був дуже радий підписати цей документ, який сприятиме розвитку нашої співпраці в оборонній промисловості” – заявив Певкур.

Транспорт було закуплено для 2-ї механізованої бригади, 1-ї піхотної бригади та Центру знешкодження вибухонебезпечних предметів Естонії. Закуплені бронемашини поділяються на дві категорії: бронемашини 4×4, які використовуватимуться окремими підрозділами як у 1-й, так і в 2-й піхотних бригадах, і бронемашини 6×6, які слугуватимуть бронетранспортерами у 2-й піхотній бригаді.

Нагадаємо, що Українські десантники отримали потужні французькі бронетранспортери VAB.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.