Експорт із росії на €10 млрд. може опинитися під санкціями

Президентка Єврокомісії після саміту з президентом України сказала, що новий пакет санкцій буде націлений на додатковий експорт із росії на суму 10 млрд. євро, повідомляє Reuters. Згідно з їхніми джерелами, туди буде включене постачання гуми та асфальту.

«Це ще більше виснажить військову машину росії та продовжить розхитувати основи її економіки», – сказала вона.

У середу, 15 лютого, 27 країн Євросоюзу зустрічаються в Брюсселі для обговорення нового пакету санкцій, який, ймовірно, буде націлений на військових та політичних лідерів, російські банки.

«Ми будемо націлюватися на пропагандистів путіна, тому що їхня брехня отруює публічний простір у Росії та за кордоном», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Два дипломатичних джерела Reuters повідомили, що її комісія запропонувала країнам ЄС відключити ще 4 банка рф від глобальної системи обміну повідомленнями SWIFT, включаючи Альфа-банк і Тінькофф.

Серед обговорюваних заходів також були підприємства, електронні схеми й компоненти, теплові камери, радіоприймачі й важкі транспортні засоби, сталь та алюміній.

Будь-які нові заходи мають бути схваленими всіма країнами-членами союзу.

Речами, які також можуть бути вжиті, є внесення до чорного списку осіб, які причетні до виготовлення та постачання рф безпілотників, а також встановлення жорсткішого контролю на постачання супутникових даних Китаю.

Націлювання на санкції на атомну енергетику росії не обговорюються через опозицію з боку Болгарії та Угорщини.