Експерти підрахували, скільки дронів-камікадзе потребують Сили Оборони

В Україні є близько 200 виробників дронів різного типу. Але вони забезпечують, у кращому випадку, чверть від загальної потреби армії.

Що місяця українські компанії виготовляють приблизно 50 тисяч FPV-дронів, або, як їх ще називають, дронів-камікадзе. Але цього замало.

За підрахунками фонду Dignitas, які наводить видання Forbes, кожного місяця українські Сили Оборони потребують 200 тисяч дронів. І це тільки «камікадзе».

Одна з головних перешкод на шляху масштабування виробництва — дефіцит кадрів. За підрахунками президента асоціації виробників дронів «Технологічні сили України» Вадима Юника, виробникам FPV-дронів не вистачає двох тисяч інженерів.

Загалом українським виробникам бракує інженерів з авіоніки, РЕБ та більш вузьких спеціальностей. Зокрема у дефіциті інженери з компʼютерного бачення та цифрової обробки сигналів, а також спеціалісти, які займаються розробкою вбудованого ПЗ та математичним моделюванням.

Свої корективи у найм вносить і специфіка роботи – кандидатів шукають у режимі тиші й перевіряють звʼязки з Росією.

Раніше «Військовий кур’єр» повідомляв про те, що ЗСУ вперше застосували на фронті українську систему протидії дронам “Оберіг».

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.