Екс-президент Тайваню вперше відвідає Китай

Попередній президент Тайваню Ма Інцзю 27 березня відвідає Китай. Це буде перший подібний візит з 1949 року після закінчення Громадянської війни в Китаї.

Відомо, що візит триватиме 12 днів та матиме неофіційний характер. Однак, враховуючи те, що Ма Інцзю був очільником націоналістичної партії Гоміндан та досі зберігає чималий політичний вплив, подібна поїздка є досить знаковою.

Варто зауважити, що візит Ма Інцзю до Китаю розпочнеться напередодні поїздки нинішньої очільниці Тайваню Цай Інвень до США. Не менш важливо, що Цай Інвень є представницею Демократичної прогресивної партії – основного суперника Гоміндану. Відповідно, обидва візити мають як і зовнішньополітичне, так і внутрішньополітичне значення.

Китай позитивно висловився про очікуваний візит Ма Інцзю та розкритикував майбутню поїздку Цай Інвень. Пекін вважає Тайвань своєю територією і будь-які подібні події та ситуації розцінює як втручання у свої внутрішні справи.

Важливо, що обидва візити відбуваються на фоні зростання напруження між США та Китаєм, а також між Тайванем і Китаєм з періодичною демонстрацією сили останнім

Нагадаємо, що 20 березня 2023 року очільник Китаю Сі Цзіньпін зустрівся з президентом рф владіміром путіним.