Екс-керівник Google інвестував в українську компанію, що виробляє дрони для військових – Washington Post

Українські компанії успішно почали використовувати алгоритми штучного інтелекту у розробках ударних дронів.

Такі безпілотники не бояться роботи російських засобів радіоелектронної боротьби. Вони можуть влучати в ціль навіть після переривання сигналів від оператора. Про це повідомляє The Washington Post.

В Україні збільшилася кількість досліджень і випробувань, пов’язаних з виробництвом ударних дронів, тому американське видання називає її “суперлабораторією винаходів, яка приваблює інвестиції”. Понад 200 українських компаній співпрацюють з військовими частинами на передовій задля вдосконалення безпілотників, покращення їхньої здатності вбивати та шпигувати за ворогом.

Розробники мають можливість випробовувати дрони проти російських станцій РЕБ, що дає їм велику перевагу перед західними виробниками.

Серед тих, хто готовий вкладати гроші в українські дрони називають колишнього виконавчого директора Google та радника Пентагону з питань технологій штучного інтелекту Еріка Шмідта. Він інвестував 10 млн доларів в український стартап оборонних технологій D3.

Нагадаємо, українські військові все активніше починають використовувати FPV-дрони, які мають бойову частину і наводяться на ціль оператором за допомогою окулярів віртуальної реальності.

Зокрема, на днях за допомогою такого безпілотника військові 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців знищили російський танк біля Вугледара на Донеччині.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.