Екс-генпрокурор Луценко “навоювався”

Колишній Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що звільняється із ЗСУ.

Про це Луценко написав у своєму Facebook. Він додав, що військово-лікарська комісія визнала його інвалідом і він змушений залишити службу у Збройних Силах.

Нагадаємо, 58-річний Юрій Луценко був міністром внутрішніх справ України у 2005-2006 та 2007-2010 роках, займав посаду генерального прокурора – у 2016-2019-х роках.

Луценко під час перебування на посаді Генпрокурора України став фігурантом низки скандалів. Зокрема, він організував розкішне весілля для свого сина, на якому серед гостей були деякі політики, які зрештою, отримали обвинувачення у державній зраді, як то: Андрій Деркач.

Крім того, Юрій Луценко влаштував міжнародний скандал, звинувативши посла США в Україні Марі Йованович у тому, що вона передала йому список “недоторканих” – людей, яких не можна переслідувати. Йованович ці закиди Луценка заперечила. А заяви Генпрокурора суттєво ускладнили стосунки між США та Україною.

З початком повномасштабного вторгнення, Луценко пішов служити в один з підрозділів Тероборони. У лютому цього року він отримав військове звання “капітан” і став командиром авіаційного взводу ударних безпілотників. Але, незабаром, був звільнений з цієї посади.

Слід також зауважити, що звільнення з лав ЗСУ за рішенням ВЛК відбувається у ситуаціях, коли стан здоров’я справді не дозволяє військовослужбовцю виконувати обов’язки. Йдеться про важкі поранення, ампутацію кінцівок і т.д.

У тих випадках, якщо військовослужбовець має, навіть важку хворобу, він може бути визнаний військово-лікарською комісією “обмежено-придатним” і залишитися на військовій службі. Але на посаді, яка не передбачає значних фізичних навантажень.

У той же час, як відомо, раніше Юрій Луценко на здоров’я не скаржився. З яких причин він отримав рішення ВЛК щодо інвалідності, екс-генпрокурор не пояснив.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.