До Південної Кореї прибув американський атомний авіаносець Carl Vinson

Сьогодні до Південної Кореї прибув американський атомний авіаносець Carl Vinson. Таким чином Вашингтон відповів на постійні ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї. Про це повідомило агентство Yohnap.

Корабель прибув на військово-морську базу в Пусані за кілька годин після того, як Пхеньян повідомив Японію про план запуску космічної ракети найближчими днями.

Це буде третя спроба КНДР протягом нинішнього року вивести на орбіту військовий супутник-шпигун.

“Візит авіаносної ударної групи США демонструє тверду спільну оборонну позицію південнокорейсько-американського альянсу і тверду рішучість реагувати на ядерні і ракетні загрози Північної Кореї, що насуваються”, – заявив контрадмірал Кім Джи Хун.

Авіаносець був закладений у 1975 році, а введений до складу флоту 1982-го. Він може прийняти 90 літаків і вертольотів.

Carl Vinson озброєний двома зенітними установками RIM-7 Sea Sparrow, двома RIM-116 Rolling Airframe Missile і трьома Phalanx CIWS з 20-мм автоматичними 6-ствольними гарматами.

У травні 2011 року, після ліквідації Усами бен Ладена спецпідрозділами США, його тіло було доставлено на Carl Vinson і поховане в водах Аравійського моря.

Авіаносець Carl Vinson востаннє швартувався в Південній Кореї в 2017 році. Це третій американський корабель, який цього року відвідав країну — перед ним були військові кораблі Nimitz та Ronald Reagan.

Нагадаємо, американські авіаносці USS Gerald R. Ford та USS Dwight D. Eisenhower уже більше місяця патрулюють Східне Середземномор’я. На борту кожного судна може знаходитись до 90 літаків. Також вони озброєні зенітними керованими ракетами та артилерійськими установками.

Пентагон відправив авіаносці у регіон після нападу терористів ХАМАС на Ізраїль. Спочатку прибув авіаносець Gerald R. Ford. За кілька днів до нього долучився Dwight D. Eisenhower.

Крім цього авіаносців, до групи, яку відправив Пентагон у регіон, увійшли крейсер Normandy, есмінці Ramage, Carney, Roosevelt і Thomas Hudner.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.