Київ відвідав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг (Фото)

Сьогодні генсек НАТО Єнс Столтенберг зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським в Києві.

Раніше візит Столтенберга не анонсувався. За даними агентства Reuters, сторони обговорили посилення ППО на фоні атак російських безпілотників.

На спільній прес-конференції Столтенберг заявив, що українські військові поступово завойовують позиції у своєму контрнаступі проти сил рф.

Також генсек повідомив, що НАТО уклало контракти на постачання боєприпасів в Україну на 2,4 млрд євро.

Щодо відсутності реакції на падіння російських дронів у Румунії, Столтенберг сказав, що Альянс не вчинив жодних дій, оскільки це не була навмисна атака на країну-союзника НАТО.

Також Київ сьогодні відвідали міністри оборони Великої Британії та Франції – Ґрант Шаппс та Себастьян Лекорню.

Володимир Зеленський і Ґрант Шаппс

Себастьян Лекорню (в центрі)

Нагадаємо, у липні на саміті НАТО у Вільнюсі, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Україні запропонують шлях до набуття членства в Північно-Атлантичному Альянсі.

План для України досі узгоджується. Відомо тільки, що він матиме три складові. Перша: програма практичної підтримки – для того, щоб забезпечити повну оперативну сумісність між українськими силами та силами НАТО. Друга: створення Ради “Україна – НАТО”, яка виконуватиме роль платформи для проведення консультацій і спільного прийняття рішень. Третя складова – скасування Плану дій щодо членства для України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.