До 2035 року в Україні обіцяють побудувати новий флот

Під час інтерв`ю українським журналістам з Криму, записаного під час поїздки на острів Зміїний 9 серпня, президент Володимир Зеленський заявив про існування трьохетапної програми побудови ВМС України. Про це 19 серпня повідомило “офіційне інтернет-представництво президента України”.

Джерело наступним чином передає пряму мову Зеленського: «Щодо нашого військово-морського флоту – зараз у нас є три етапи. До 2035 року – будівництво великого флоту. Перший етап ми будемо бачити в реальності – він точно буде до 2024 року. Другий етап вкладається до 2030 року, третій – до 2035 року».

Програма включатиме розбудову інфраструктури для будівництва нових кораблів, а також розбудову баз для флоту.

Першою мають побудувати військово-морську базу в Бердянську, цей проєкт буде підтримано Євросоюзом та США. Окрім того, Зеленський зазначив, що “ми точно отримали повну підтримку цього проекту з боку Великої Британії”. Питання підніматиметься на зустрічі з президентом США Джо Байденом і на Кримській платформі. Щодо збільшення присутності НАТО в Чорному та Азовському морях є “реальні домовленості в цьому напрямі з Туреччиною та Великою Британією”

(фото Крим.Реалії)