Для Росії втрата тисяч танків є прийнятною ціною війни Путіна в Україні – CBC News

Для Росії втрата тисяч танків є прийнятною ціною війни Путіна в Україні – CBC News

До російської інвазії у лютому 2022 року, найвищі військові керівники України повідомили гостру заяву. “Ми готові зустріти ворога, і не з квітами, а зі Стінгерами, Джевелінами та НЛАВами”, – попередили лідери української армії та Міністерства оборони, згадуючи саме ті зброї, які вони використовували проти своїх загарбників.

З початку війни Україна використовувала західну зброю проти танків, їх власні вітчизняні еквіваленти та безпілотники, щоб наносити удари по російських танках за межами кордону. За звітами, Росія втратила тисячі танків під час інвазії, але продовжує відправляти ці важкі військові машини на фронтові лінії, попри їх очевидну вразливість.

“Відновлення імперії в межах колишнього СРСР – це мета Путіна, і втрата танків є цілком прийнятним ціною за це”, – сказав Андрій Харук, український військовий історик, у електронному листі.

Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), лондонський дослідницький центр, спрямований на оборону та безпеку, вважає, що Росія втратила принаймні 3 000 танків під час своєї кампанії в Україні. Сайт з відкритим джерелом інформації Oryx оцінює цю кількість приблизно в 2 850 до кінця лютого.

Україна своєю чергою заявляє, що знищила вдвічі більше.

“У Росії є багато танків, залишених від перевитрат на оборону під час радянської ери”, – сказав Нік Рейнольдс, дослідник у Великобританії Royal United Services Institute (RUSI), у електронному листі.

Він каже, що багато танків та бронетехніки, які були втрачені під час вторгнення Росії в Україну, датуються саме цією ерою і були відновлені.

Аналітики кажуть, що Росія покладається на ці старі машини, що означає, що якість танків, які відправляються до України, з часом знижується.

Харук зазначає відомі приклади танків Т-54, які були розроблені в 1940-х роках, а також танків Т-55 після війни, які використовувалися в Україні. Також на фронтовій лінії цієї війни присутні моделі Т-62, які були вперше введені в експлуатацію в 1960-х роках.

Петро Самсонов, автор та незалежний експерт з танків, сказав, що Росія вислала танки Т-62 до Чечні в обох війнах.

Але його здивувало, коли дізнався про переобладнання старих моделей танків, як от Т-55.

“Я навіть не очікував, що у Росії є такі [бронетехніка] екземпляри”, – сказав Самсонов, чий блог The Tank Archives містить детальну історичну інформацію про багато танків часів Другої світової війни.

Але він каже, що під час холодної війни радянський Союз залишав велику кількість старої зброї, такої як танки або гармати, знаючи, що вони можуть бути корисними у майбутньому.