Постер за те, що Росія забирає українських сиріт каже, що його тренували, погрожували

Депортація українських дітей до Росії: історія підлітка-сироти Дениса Костєва

Вісімнадцятирічний Денис Костєв, підліток-сирота, оповів про свої враження після депортації з Москви до Росії українських дітей, які опинилися без батьківського піклування після вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Він розповів, що чиновники змушували його декламувати проросійські слова перед телекамерами, погрожуючи йому побиттям, коли він скаржився на умови.

Денис Костєв є одним із 4000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були незаконно вивезені на контрольовану Росією територію з України. За словами українських влад, ця депортація була порушенням закону, адже вона відбулася без згоди батьків чи рідних.

Представники Росії стверджують, що ці дії були викликані бажанням захистити дітей від війни та конфлікту на території України. Проте свідчення Дениса та інших дітей, які потрапили у схожі ситуації, свідчать про те, що їхні права були порушені, а їхня безпека та добробут були під загрозою.

Ця ситуація викликає серйозні обурення та засудження з боку міжнародної спільноти, яка закликає Росію поважати права дітей та припинити їхнє використання у політичних маніпуляціях.

Агентство Reuters дослідило долю Костєва та понад 50 інших українців-сиріт, вивезених з українського міста Херсона. Костєв став постійним учасником потоку проросійських відео, знятих і поширених в Інтернеті.