DARPA укладає контракти на безпілотні підводні човни великої дальності (відео)


Defense Advanced Research Agency (DARPA) схвалила програму Northrop Grumman і Martin Group на будівництво демонстраційних зразків безпілотних підводних апаратів дальнього радіуса дії(UUV).

Програма була започаткована для створення великогабаритних UUV, щоб «працювати без потреби в логістичній підтримці або технічному обслуговуванні на місці». На першому етапі програми підрядники використовували технології «управління енергією, надійністю ультрафіолетового випромінювання, захистом від біологічного обростання та корозії, навігацією та уникненням підводних перешкод» для тривалих місій. Відібрані компанії розроблятимуть окремі системи.

Може діяти незалежно від суден з екіпажем»

Керівник програми Manta Ray, командер Кайл Вернер заявив: «Програма DARPA Manta Ray зробила значний прорив у тому, щоб дозволити автономним підводним апаратам із корисним навантаженням працювати незалежно від суден з екіпажем або допоміжної інфраструктури. «Інвестуючи в різноманітні рішення, DARPA зміцнює нашу здатність передавати інноваційні підводні технології нашим партнерам з національної безпеки. Manta Ray унікально позиціонує себе, щоб одночасно представити новий клас підводних апаратів, вносячи ключові технології компонентів в інші життєво важливі підводні програми».

Витягує енергію з океану

Наразі підводні транспортні засоби обмежені кількістю накопиченої енергії, яку вони можуть нести, що обмежує їх радіус дії. Вони не можуть використовувати хвильову та сонячну енергію, як наземний транспортний засіб.

Щоб подолати цю проблему, Northrop у партнерстві з Seatrec використовує пристрій, який витягує енергію з теплового градієнта океану та перетворює її в електрику. Термічний градієнт океану — це «різниця в температурі між більш теплою водою біля поверхні та холодною водою внизу.

Martin Defense Group співпрацює з Університетом штату Північна Кароліна, який має досвід у підводному зборі енергії. Університетські дослідники нещодавно розробили розтяжний пристрій, який перетворює рух в електроенергію і може працювати у водному середовищі.

Більша витривалість, ніж Orca

Згідно з Forbes, програма Manta Ray повинна дати безпілотні транспортні засоби, які значно перевищать заявлену витривалість Orca ВМС США в 90 днів під водою зі звичайними джерелами. Введення судна в експлуатацію заплановано на 2023 рік.

Тепер обидва розробники пройдуть тестування та виготовлення підсистеми з подальшою демонстрацією повномасштабних інтегрованих транспортних засобів у воді.