Обвинувальний акт на терориста Безлера після семи років слідства поданий до суду

До суду скеровано обвинувальний акт на громадянина РФ Ігоря Бєзлєра за фактом організації та вчинення жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного із умисним вбивством. Це стало можливим завдяки завершенню досудового слідства. Повідомлення про це було опубліковано 2 серпня на офійційному веб-сайті Служби Безпеки України.

Ігор Бєзлєр був одним з найпомітніших ватажків так званої “ДНР”, керівником горлівської групи терористів. Його вплив був зведений нанівець завдяки розгромній поразки в Торецьку у липні 2014 року. До листопада того ж року він втратив увесь вплив на контрольованій російськими бойовиками території України і зник у невідомому напрямку.

Бєзлєра звинувачено в очолюванні горлівського угрупування бойовиків, викраденні й катуванні місцевого підприємця, що завершилося умисним вбивством потерпілого. У червні 2014 року в м. Горлівка зловмисник очолив угруповання бойовиків. Разом зі своїми спільниками він організував та керував викраденням і катуванням місцевого підприємця, після чого вбив його.

У липні 2014 року він організував викрадення рядового патрульної служби міліції особливого призначення. За наказом ватажка бойовики катували та вбили потерпілого. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.3 ст. 27 та ч.1, ч.2, ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Відповідно до Женевських конвенцій 1949 року, його дії є порушенням міжнародного гуманітарного права. Бєзлєру формально загрожує від 8 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

(І.Бєзлєр – у центрі; фото donpress. com)