В Чехії заявили про відправку до України танків, гаубиць та засобів ППО

Чехія відправляє до України танки, гаубиці та засоби ППО. Профінансують поставку зброї для ЗСУ уряди Данії та Нідерландів.

Відповідну угоду підписали сьогодні на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині представники трьох країн. Про це повідомив заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковець, пишуть České noviny.

У першу чергу Україні передадуть 15 модернізованих танків Т-72ЕА. Це експортна версія радянського танка Т-72М1, який покращила компанія Excalibur Armу. Зокрема, потужність його двигуна була збільшено до 840 к. с.

Далі, згідно угоди Чехії, Данії та Нідерландів, будуть поставки боєприпасів, гаубиць, стрілецької зброї, бойових машин піхоти, засобів ППО і засобів РЕБ. Їх українська армія поступово отримає найближчими місяцями та протягом наступного року.

У оборонному відомстві переконані, що ця угода стане прекрасною можливістю для чеських компаній. Виробники озброєння отримають замовлення і стануть більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Вони візьмуть участь у проектах з великою економічною вигодою для Чехії.

Нагадаємо, раніше Чехія виявила готовність передати Україні два зенітно-ракетні комплекси “Куб” і необхідні до нього боєприпаси. Президент Чехії Петр Павел заявив, що Україна може відразу поставити на озброєння радянську ЗРК “Куб”, оскільки вже має навчених спеціалістів. За його словами, країна також готова постачати Києву боєприпаси — не тільки з власних запасів, а й з третіх країн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.