Чехія поставить на озброєння гелікоптери UH-1Y

Чехія наблизилася до повноцінного взяття на озброєння новітнього американського гелікоптера Bell UH-1Y Venom.

Командування авіаційних систем ВМС США повідомило, що перші повітряні та наземні екіпажі завершили підготовку на гелікоптерах UH-1Y Venom. Також відомо, що окрім цієї машини, чехи тренувалися на гелікоптері AH-1Z Viper, яких також має стати на озброєння Чехії.

Загалом Чехія має отримати по 10 одиниць обох гелікоптерів за раніше укладеним контрактом, а також по лінії Excess Defence Articles. Це програма по якій США надають надлишкову техніку іноземним державам – союзникам по НАТО та поза НАТО.

UH-1Y Venom – багатоцільовий американський вертоліт, розроблений в 2001 році. На озброєнні в Корпусі морської піхоти ЗС США перебуває з 2008 року.

Гелікоптер UH-1Y Корпусу морської піхоти ЗС США

AH-1Z Viper – ударний американський вертоліт, розроблений в 2001 році. На озброєнні в Корпусі морської піхоти ЗС США перебуває з 2008 року.

Гелікоптер AH-1Z Корпусу морської піхоти ЗС США

Обидва гелікоптери з’явилися в рамках H-1 uprgade programme, спрямовані на заміну старих гелікоптерів UH-1N Twin Huey та AH-1 SuperCobra. Всі згадані гелікоптери виробляються американською компанією Bell Helicopter.

Нагадаємо, що в березні 2023 року США запропонували Словаччині 12 гелікоптерів AH-1Z Viper в якості компенсації за передачу Україні винищувачів МіГ-29.