Чехія починає надавати Україні безоплатну воєнну допомогу – міністр оборони Чернохова

Згідно з інформацією, опублікованою Міністерством оборони Чехії 27 січня 2022 року, Уряд Чеської Республіки підтримав пропозицію міністра оборони Яни Чернохової безкоштовно передати Україні частку надлишкової військової техніки, зокрема артилерійські боєприпаси калібру 152 мм.

«Ми розвиваємо двостороннє співробітництво на постійній основі і підтримуємо Україну на її шляху до демократії. У нас є досить широкий спектр доступних варіантів, від політичної та дипломатичної підтримки до конкретних заходів, таких як дарування боєприпасів, що я вважаю важливим жестом солідарності», – сказала міністр Чернохова.

Постачання включає приблизно 4000 одиниць артилерійських боєприпасів калібру 152 мм на суму приблизно 1,5 мільйона євро і буде здійснено на підставі угоди про пожертвування, включеної до клопотання що було схвалено. Метою пожертви є зміцнення національної обороноздатності України, оскільки вона звернулася за допомогою у відповідь на ситуацію, що пов’язана з концентрацією великого військового потенціалу Російської Федерації на українських кордонах.

Збройні сили Чехії мають достатній запас боєприпасів калібру 152, які несумісні з нещодавно придбаними артилерійськими гарматами калібру 155 мм НАТО. Тому вони не будуть призначений для використання чеськими збройними силами в наступні роки.

Відповідно до відкритих джерел Україна має більш ніж — 400 одиниць самохідних 152-мм гаубиць 2С3 «Акація», які можуть використовувати боєприпаси, що передано з Чехії. Збройні Сили України також планують в перспективі переходити на сучасні 155-мм артсистеми стандарту НАТО, такі як “Богдана”.