Британська фірма поставила у Росію забороненої електроніки на понад мільярд доларів – Financial Times

За останній рік, зареєстрована поблизу Лондона компанія Mykines Corporation поставила до Росії електроніки на суму близько 1,2 млрд. доларів. Тобто це сталося вже після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну та введення санкцій.

Як пише The Financial Times з посиланням на митні документи, Mykines Corporation відправила до Росії напівпровідники, сервери, ноутбуки, комп’ютерні компоненти, телекомунікаційне мережеве обладнання та побутову електроніку. У деклараціях зазначені такі бренди, як: Huawei та H3C, а також Intel, AMD, Apple та Samsung.

Із загального обсягу постачання товари як мінімум на 982 млн доларів входили до списків заборонених для експорту до Росії. Продаж цих товарів покупцям у Росії без дозволу влади Великобританії є порушенням санкцій, навіть якщо поставки були організовані через треті країни, уточнює FT.

Компанія Mykines працювала у Росії і до початку війни в Україні, але її продаж різко збільшився саме після повномасштабного вторгнення та введення санкцій. Усього компанія відправила до Росії 10,6 тис. партій товарів. Переважна більшість із них отримала московська фірма Marsala. У своє чергу, вона може бути тісно пов’язана підприємством: «Інженерний центр Новгородського державного університету», а він, у свою чергу, був заснований за участю “Ростеху” і веде дослідження в тому числі в галузі авіації та безпілотних літальних апаратів.

Заборонена електроніка з Великобританії може використовуватись у російських БПЛА

У британському уряді у відповідь на виявлені журналістами митні дані заявили, що «всі підприємства, зареєстровані у Великій Британії, зобов’язані за законом дотримуватися режиму санкцій щодо Росії». І пообіцяли розібратися з виявленою репортерами інформацією про порушення санкцій на постачання електроніки до держави агресора.