More lethal, agile, survivable and integrated, work is going full steam ahead to bring the British Army’s new attack helicopter into frontline service. Fifty Apache AH-64Es have been purchased to provide a state-of-the-art attack aviation capability that will be a key element of how the Army fights in the coming decades, as set out in the Future Soldier vision. The AH-64E features new, drivetrain and rotor blades to boost flying performance; improved sensors to detect the enemy; communications systems to share data with other helicopters, uncrewed aircraft systems and ground forces as part of a network; and embedded maintenance diagnostic systems to increase aircraft availability. 3 Regiment Army Air Corps will be the first unit to field the new AH-64E, with engineers and aircrew going on training courses in the USA to prepare themselves to work with the helicopter. The unit’s hangars at Wattisham Flying Station are busy with Royal Electrical and Mechanical Engineers soldiers conducting engineering checks on aircraft delivered from the USA, with flight testing now getting underway. The AH-64E replaces the Apache Mk. 1 currently flow by 3 and 4 Regiment Army Air Corps, which entered service in 2001 and proved itself as a battle winning asset on Afghanistan and Libya.

Британська армія отримала найсучасніші американські гелікоптери на суму більш ніж два мільярди доларів (відео)

До британської армії надійшло п’ятдесят літаків Apache AH-64E версії 6. Вони призначені забезпечити найсучасніші можливості штурмової авіації, які стануть ключовим елементом бойових дій армії в найближчі десятиліття.

Авіаційний корпус 3-го полку британської армії, що входить до складу бойової групи 1-ї авіаційної бригади, стане першим підрозділом, який отримає AH-64E, а інженери та екіпаж пройдуть навчальні курси в США, щоб підготуватися до експлуатації гелікоптера. В ангарах підрозділу на авіабазі Уоттішем працюють інженери-електрикі та механікі, які проводять інженерні перевірки на повітряних суднах , доставлених зі США, і зараз починаються льотні випробування.

AH-64E замінює Apache Mk.1, який надійшов на озброєння в 2001 році і зарекомендував себе як переможний актив в Афганістані та Лівії. Створений компанією Boeing AH-64E оснащений новою трансмісією та лопатями гвинта для підвищення льотних характеристик; покращені приціли та датчики; системи зв’язку для обміну даними з іншими вертольотами, системами безекіпажних літаків і наземними військами; і вбудовані системи діагностики технічного обслуговування для підвищення доступності літаків.

Командир авіакорпусу підполковник Саймон Вілсі сказав: «AH-64E Apache — це ударний гелікоптер 21-го століття, який є більш смертоносним, маневреним, живучим та інтегрованим, і він покращить бойові дії армії. Це центральна частина бойових можливостей Future Soldier і британської армії. Ключовим до покращених можливостей AH-64E є його здатність інтегруватися з іншими наземними та повітряними засобами, що дозволяє нам обмінюватися інформацією, щоб ми могли знайти і завдати удару противнику до того, як наші сили будуть націлені».

Досвідчений пілот, який є льотним інструктором його ескадрильї, сказав: «Я дуже схвильований польотом на AH-64E. Він спритніший, швидший, потужніший, і це дозволить нам набагато краще підтримувати наземні сили та інші повітряні засоби. Сумісність цього Apache значно покращена. У нас є кращі системи зв’язку, кращі датчики, покращений радар управління вогнем, у нас набагато більше радіоприймачів і Link 16, що дозволяє нам обмінюватися даними швидше та з більшою точністю до наземних військ, пілотованих або безпілотних літаків».

Контракт, який буде діяти до липня 2025 року створить понад 200 робочих місць у Великобританії, у тому числі 165 для Центру армійської авіації в Мідл-Уоллопі в Гемпширі та 45 на авіабазі Уоттішем у м. Саффолк.

Британська армія використовує провідні у світі можливості Apache з 2005 року, а ударні гелікоптери використовуються в Іраку, Афганістані та Лівії. Служба довгострокової підготовки та підтримки (LTTSS) від Boeing поступово замінить початкову підтримку та переобладнання, надану урядом США за тимчасовими угодами про продаж військових за кордон. Новий контракт з Boeing охоплюватиме послуги з організації проектування літаків, технічне обслуговування, матеріально-технічне забезпечення, а також навчання пілотів, супроводжувачів і наземних екіпажів. У Boeing вже понад 40 співробітників, які працюють разом із армійськими авіаційними корпусами, які проводять навчання для Mk1 Apache у Школі підготовки вертольотів у Мідл Валлоп.

У 2016 році було оголошено про заміну MK1 на AH-64E, виготовлений компанією Boeing і який уже перебуває на озброєнні армії США, як частина угоди на суму 2,3 мільярда доларів.