Бригаду, яка стоїть на захисті неба над півднем України, назвали іменем гетьмана Пилипа Орлика (Фото)

4 грудня 2019 року 201-й зенітній ракетній бригаді Повітряних сил ЗСУ присвоїли почесне найменування “імені гетьмана Пилипа Орлика”.

Пилип Орлик з 1702 року був генеральним писарем та довіреною особою гетьмана Івана Мазепи. Вони разом виступили проти московського царя Петра I.

Після смерті Івана Мазепи, у квітні 1710 року козаки обрали Пилипа Орлика гетьманом. Тоді він уклав “Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького” — документ, який пізніше називали Конституцією Пилипа Орлика.

Герб “Новина”, яким користувався рід Орликів, ліг в основу емблеми 201-ї ЗРБр.

Бригада, яку почали назвати іменем гетьмана Пилипа Орлика, з січня минулого року стала на бойове чергування по охороні повітряного простору України. Підрозділ мав у своєму розпорядженні комплекси С-300 ПС, що здатні вражати повітряні цілі на висотах від 25 метрів до 27 кілометрів та на відстані понад 75 кілометрів.

З початком повномасштабного вторгнення росіян, бійці 201-ї ЗРБр прикривали міста та важливі об’єкти інфраструктури країни від повітряного нападу ворога з півдня, зокрема, з території тимчасово окупованого Криму.

Бійці бригади несли службу під гаслом “Кров’ю та відвагою”. Їх частина входить до повітряного командування “Південь”. Військовим довелося виконувати завдання попри загрози від ворога, який проривався на Миколаївщину.

У жовтні минулого року військовослужбовець бригади Ярослав знищив чотири крилаті ракети окупантів із ПЗРК “Ігла”.

“Крилата ракета може накоїти біди. Почуття відповідальності допомагає впоратися з тривогою та впевнено, з холодним розумом провести запуск із переносного зенітно-ракетного комплексу”, – сказав тоді Ярослав для публікації на Фейсбук.

У січні бійцям бригади вдалося збити російський штурмовик Су-25.

23 серпня 201-а зенітна ракетна бригада імені гетьмана Пилипа Орлика від президента Володимира Зеленського отримала почесну відзнаку “За мужність та відвагу”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.