«Десять років кримської весни», — пишуть білборди по всьому Кримському півострову. «Все почалося з нас».
Наближені вибори президента Росії, заплановані тривати протягом трьох днів наприкінці цього тижня, випадково збігаються з 10-річчям від анексії Криму, яка відбулася в 2014 році. Швидке захоплення півострова в березні того ж року стало відповіддю Володимира Путіна на Майдан Революцію в Києві, і є початком 10-річної військової дії проти України.
У той час, коли майже жодна інша країна не визнавала анексію Криму легітимною, більшість спостерігачів вважали, що російське панування, ймовірно, залишиться в Криму протягом десятиліть. Однак після початку повномасштабної війни Росії проти України ситуація стала все більш непередбачуваною.
За останні десять років конфлікт на сході України значно ескалювався, призводячи до тисяч загиблих та мільйонів вимушених переселенців. Втручання Росії в українські справи постійно порушує міжнародне право і створює напруженість в регіоні.
У цьому контексті вибори президента Росії мають велике значення, оскільки вони відбуваються в умовах військового конфлікту та міжнародних санкцій, які були запроваджені через агресивну політику Росії. Від результатів виборів залежить подальший розвиток подій і стосунків між Росією та її сусідами, включаючи Україну
Люди проходять повз мурал із зображенням Володимира Путіна в Сімферополі, Крим. Фото: Олексій Павлішак/Reuters