Біля Вугледара і Авдіївки росіяни стали більше використовувати касетні авіабомби – британська розвідка

Росіяни у листопаді стали частіше застосовувати на фронті 500-кілограмові касетні авіабомби РБК-500. Зокрема, їх застосовували для ударів на Вугледарському напрямку та поблизу міста Авдіївка на Донеччині. На це звернула увагу британська розвідка.

Така авіабомба здатна викидати від 100 до 350 суббоєприпасів. Вони вибухають або сотнями високошвидкісних осколків, або одним великим кумулятивним снарядом.

За даними британської розвідки, Росія могла інтегрувати в РБК-500 комплект керованого плануючого пристрою UMPC. Це дозволяє літаку-носію випускати бомби з більшої відстані – за багато кілометрів від цілі.

Російські плануючі бомби загалом мають низьку точність. Однак завдяки великій кількості суббоєприпасів одна авіабомба уражає велику площу – кілька сотень метрів. Це збільшує ймовірність завдання будь-якої шкоди визначеній цілі.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що російські літаки скинули на Херсон дві керовані авіаційні бомби. Атакували об’єкт критичної інфраструктури. Удари нанесли з різницею у 30 хвилин. Бомби скинули російські винищувачі Су-34/35.

Перед тим публікували відео, зняте після того, як російські загарбники скинули авіаційні бомби на коксохімічний завод в місті Авдіївка. Для удару окупанти використали два потужні боєприпаси. На території заводу після вибухів зайнялася пожежа.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.