Розрахунок “Богдани” показав, де зараз виконує завдання самохідна гаубиця (Фото)

Перша окрема бригада спеціального призначення імені Івана Богуна ЗСУ нищить позиції окупантів за допомогою 155-мм самохідної гаубиці “Богдана”. Зараз розрахунок працює на півдні України.

“Богдана” – наш крок в майбутнє та кошмар для ворога. Наші розрахунки побували з нею на всіх ділянках фронту, від Харківської області до узбережжя Чорного моря. Зараз нищимо окупантів в присипаних першим снігом широких степах. Богдана дотягнеться всюди, окупантам не сховатись!” – підписали бійці бригади Богуна світлини з українською гаубицею, які опублікували в телеграм-каналі.

“Богдана” розроблялась українськими конструкторами у 2016-2022 роках під стандартний для НАТО калібр 155 мм. Вона має боєзапас 20 снарядів. Може уражати цілі на відстані до 40 км осколково-фугасними снарядами або ж до 60 км – активно-реактивними. Для функціонування САУ потрібен екіпаж із 5 осіб.

Нагадаємо, раніше українські військові опублікували відео роботи “Богдани”. Зняли його під час обстрілу позицій окупантів. Показана САУ підприємством “Українська бронетехніка” була встановлена на вдосконалене шасі МАЗ-6317.

Раніше “Військовий кур’єр” показував САУ “Богдана” на шасі Tatra від чеської компанії Excalibur Army. Військові опублікували фото, які зробили на фронті.

Також, на сторінці видання було відео, де українські захисники транспортували українську самохідну гаубицю за допомогою баржі. Військові зазначили під відео у соцмережі, що разом з гаубицею прямують до нового місця виконання завдання.

На минулому тижні генеральний директор компанії “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас розповів в інтерв’ю “Військовому Кур’єру”, що легендарна українська самохідна гаубиця “Богдана” вже виробляється серійно.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.