Білорусь взяла на озброєння РСЗВ, які розроблені під китайські ракети

Білорусь провела церемонію введення в експлуатацію нової реактивної системи залпового вогню “Полонез-М”. З цієї нагоди організували парад за участю особового складу бригади і начальника генштабу генерал-майора Віктора Гулевича.

У своєму виступі Гулевич відзначив, що “Полонез-М” може уражати до восьми цілей одночасно на відстані до 300 кілометрів. Однак під час презентації були продемонстровані лише системи залпового вогню, без ракет. Про це пише Defence Blog.

Білорусь не має власного виробництва ракет великої дальності. Комплекс “Полонез” розроблено на основі радянської реактивної системи залпового вогню “Смерч”. Установка розрахована на використанням ракет і боєприпасів китайського виробництва. Зокрема, вони адаптовані для використання з твердопаливною балістичною ракетою М20 (DF-12) із заявленою дальністю 280 кілометрів.

Ці ракети були розроблені китайцями для експорту і були представлені у 2011 році. Саме їх виставляли ​​в 2017 році поряд з комплексом “Полонез” у Мінську.

Вони здатні маневрувати в польоті, використовують GPS та інерційне наведення. Заявлена неточність може становити до 30-50 метрів.

Нагадаємо, раніше білоруські збройні сили отримали з росії вже дві партії оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М”. За своєю дальністю надані росіянами балістичні ракети можуть охоплювати майже усю північну частину України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.