Берегова охорона Філіппін випробувала дистанційно керований бойовий модуль ізраїльського виробництва

Віце-адмірал Едуардо Д. Фабриканте та аташе з питань оборони Ізраїлю Раз Шабтай демонстрацію можливостей нещодавно встановленої найсучаснішої системи озброєння – системи дистанційного керування зброєю (RCWS) виробництва ізраїльської компанії Elbit Systems у прилеглих водах біля Марівелес, Батаан 11 лютого 2022 року. RCWS – відносно недороге рішення, яке дозволяє істотно підвищити ефективність малого флоту, що дуже актуально для України.

RCWS має можливість відстеження цілей для денних і нічних завдань. Стабілізована зброя та оптика дозволяють покращити спостереження за цілями, позитивне розпізнавання цілей, вести вогонь і стежити за рухом, а також націлюватися на рухомі цілі. Стабілізація забезпечується за допомогою спеціального масиву гіроскопів та електроніки. Автоматичний трекер допомагає оператору знаходити цілі. Це дає чудові можливості вогню на русі проти морських і берегових цілей. Типовими цілями є швидкісні кораблі, човни та літаки, такі як гелікоптери та низькошвидкісні літаки. Отримання цілі здійснюється через один із відеоканалів, що підключають камеру денного та нічного бачення до операційної консолі під палубою.

Автоматичне відстеження цілі можливе через теплові канали, при цьому камера налаштована на вузьке поле зору. Ці можливості, що реалізовані на повністю стабілізованих платформах, дозволяють оператору виконувати точне прицілювання, стрільбу та досягати високої імовірності попадання з першого пострілу у морські, берегові та навіть декілька типів повітряних цілей, а також на судна, що маневрують в умовах відкритого моря. Під час демонстрації можливостей віце-адмірал CG Фабріканте висловив, що він задоволений функціональністю нещодавно встановленого RCWS. Він також обговорив план встановлення однакової системи зброї на всіх основних кораблях PCG.

Використовуючи міжурядові транзакції, PCG та Міністерство оборони Ізраїлю співпрацювали над придбанням RCWS у грудні 2018 року. Секретар Департаменту транспорту (DOTr) Артур П. Тугаде повністю підтримав цю ініціативу. Перевірка перед поставкою була проведена в серпні 2020 року. Після цього в листопаді 2020 року відбулася поставка 24 одиниць великокаліберних кулеметів .. Спільно з представниками Ізраїльської військової промисловості (IMI) – Elbit Systems Ltd., PCG розпочала встановлення восьми RCWS на восьми суднах PCG у жовтні 2021 року. Повну установку було завершено в грудні 2021 року. Перше у своєму роді придбання в історії PCG має на меті покращити надання державних послуг береговою охороною.